OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W GMINIE MIĄCZYN

W sobotę 11 listopada 2023 r. obchodziliśmy w naszej gminie 105 Rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe. Przypomina Nam o bohaterstwie tych, którzy podjęli heroiczną walkę o to aby po 123 latach niewoli Polska powróciła na mapę Europy jako państwo silne i niepodległe.

Uroczyste obchody w Naszej Gminie rozpoczęły się o godz. 8.30 pod Urzędem Gminy Miączyn. Została podniesiona flaga państwowa i odśpiewany Hymn Narodowy. Następnie korowód na czele z pocztami sztandarowymi Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Miączyn przeszedł do kościoła parafialnego pw. Świętego Michała Archanioła w Miączynie. Po przemówieniu Wójta Gminy Miączyn Ryszarda Borowskiego odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny.

W obchodach uczestniczyli:

 • Przewodniczący Rady Gminy Sylwester Domina,
 • Wójt Gminy Miączyn Ryszard Borowski,
 • z-ca Wójta Jarosław Stoń,
 • Skarbnik Gminy Małgorzata Makuch,

oraz zaproszeni goście:

 • Starosta Zamojski Stanisław Grześko,
 • płk Radosław Kudraj – dowódca 18 Pułku Przeciwlotniczego,
 • asp. Dariusz Bajwoluk – kierownik Posterunku Policji w Miączynie,  
 • Marek Nowak – radca prawny UG,
 • Radni Gminy Miączyn,
 • Sołtysi sołectw z terenu Gminy Miączyn,
 • strażacy z terenu Gminy Miączyn

Serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom oraz wszystkim mieszkańcom Gminy Miączyn, którzy pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych uczestniczyli w obchodach tak ważnego dla Nas święta.

tekst: Dorota Nowak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *